RN731JTTD92R0B25
Mfr.Part #
RN731JTTD92R0B25
Description
RES 92 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Resistance :
92Ohm