RN731JTTD9202F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9202F25
Description
RES 92K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
RN73
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
92kOhm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD9202F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9202F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 92kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C