RN731JTTD9202F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9202F100
Description
RES 92K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
92kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
e3
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD9202F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9202F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 92kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C