RN731JTTD9202D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9202D25
Description
RES 92K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Resistance :
92kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9202D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9202D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 92kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C