RN731JTTD9202D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9202D100
Description
RES 92K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Resistance :
92kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD9202D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9202D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 92kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C