RN731JTTD9201F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9201F100
Description
RES 9.2K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Resistance :
9.2kOhm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD9201F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9201F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C