RN731JTTD9201D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9201D100
Description
RES 9.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Resistance :
9.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD9201D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9201D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C