RN731JTTD9201B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD9201B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 9.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
241
In Stock :
241
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
1608
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
9.2kOhm
Series :
RN73
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
0603
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD9201B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9201B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C