RN731JTTD9200F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9200F50
Description
RES 920 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
920Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9200F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9200F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 920Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C