RN731JTTD9200C50
Mfr.Part #
RN731JTTD9200C50
Description
RES 920 OHM 0.25% 1/16W 0603
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
RN73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
920Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD9200C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9200C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 920Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C