RN731JTTD9200B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9200B50
Description
RES 920 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Resistance :
920Ohm
Datasheets
RN731JTTD9200B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9200B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 920Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C