RN731JTTD9200B05
Mfr.Part #
RN731JTTD9200B05
Description
RES 920 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Resistance :
920Ohm
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD9200B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9200B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 920Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C