RN731JTTD91R0D50
Mfr.Part #
RN731JTTD91R0D50
Description
RES 91 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%