RN731JTTD91R0D25
Mfr.Part #
RN731JTTD91R0D25
Description
RES 91 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
91Ohm
Thin Film
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%