RN731JTTD91R0B25
Mfr.Part #
RN731JTTD91R0B25
Description
RES 91 OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
6
In Stock :
6
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
91Ohm
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
1608
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
0603
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD91R0B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD91R0B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 91Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C