RN731JTTD9102F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9102F50
Description
RES 91K OHM 1% 1/16W 0603
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
91kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD9102F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9102F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 91kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C