RN731JTTD9102F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9102F100
Description
RES 91K OHM 1% 1/16W 0603
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
91kOhm
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD9102F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9102F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 91kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C