RN731JTTD9102B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9102B50
Description
RES 91K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
91kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9102B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9102B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 91kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C