RN731JTTD9101F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9101F50
Description
RES 9.1K OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
9.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
RN73
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD9101F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9101F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C