RN731JTTD9101F10
Mfr.Part #
RN731JTTD9101F10
Description
RES 9.1K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.1kOhm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD9101F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9101F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C