RN731JTTD9101D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9101D100
Description
RES 9.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
9.1kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9101D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9101D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C