RN731JTTD9101C10
Mfr.Part #
RN731JTTD9101C10
Description
RES 9.1K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.1kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD9101C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9101C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C