RN731JTTD9101B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9101B25
Description
RES 9.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
2
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
9.1kOhm
Datasheets
RN731JTTD9101B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9101B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C