RN731JTTD9100F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9100F50
Description
RES 910 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Weight :
2.012816mg
Resistance :
910Ohm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD9100F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9100F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 910Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C