RN731JTTD9100F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9100F100
Description
RES 910 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
910Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9100F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9100F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 910Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C