RN731JTTD90R9D25
Mfr.Part #
RN731JTTD90R9D25
Description
RES 90.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm