RN731JTTD90R9B50
Mfr.Part #
RN731JTTD90R9B50
Description
RES 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
90.9Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD90R9B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD90R9B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 90.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C