RN731JTTD90R9B25
Mfr.Part #
RN731JTTD90R9B25
Description
RES 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
yes
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
90.9Ohm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD90R9B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD90R9B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 90.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C