RN731JTTD9092F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9092F50
Description
RES 90.9K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
90.9kOhm
Height :
450μm
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Thin Film
Power Rating :
63mW