RN731JTTD9092F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9092F25
Description
RES 90.9K OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
90.9kOhm
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD9092F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9092F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 90.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C