RN731JTTD9092F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9092F100
Description
RES 90.9K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
90.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD9092F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9092F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 90.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C