RN731JTTD9091F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9091F50
Description
RES 9.09K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.09kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Thin Film
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD9091F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9091F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C