RN731JTTD9091F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9091F100
Description
RES 9.09K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
e3
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.09kOhm
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD9091F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9091F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C