RN731JTTD9091D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9091D100
Description
RES 9.09K OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
9.09kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD9091D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9091D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C