RN731JTTD9091B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9091B50
Description
RES 9.09K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
yes
Case Code (Imperial) :
Resistance :
9.09kOhm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W