RN731JTTD9091B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9091B25
Description
RES 9.09K OHM 0.1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Power Rating :
63mW
Resistance :
9.09kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD9091B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9091B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C