RN731JTTD9090F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9090F50
Description
RES 909 OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
909Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD9090F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9090F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 909Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C