RN731JTTD9090F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9090F25
Description
RES 909 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
909Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Case Code (Metric) :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9090F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9090F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 909Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C