RN731JTTD9090D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9090D25
Description
RES 909 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
909Ohm
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD9090D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9090D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 909Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C