RN731JTTD9090B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9090B50
Description
RES 909 OHM 0.1% 1/16W 0603
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
909Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
e3
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9090B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9090B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 909Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C