RN731JTTD89R8F50
Mfr.Part #
RN731JTTD89R8F50
Description
RES 89.8 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
89.8Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD89R8F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD89R8F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 89.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C