RN731JTTD89R8F25
Mfr.Part #
RN731JTTD89R8F25
Description
RES 89.8 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
89.8Ohm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD89R8F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD89R8F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 89.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C