RN731JTTD89R8F100
Mfr.Part #
RN731JTTD89R8F100
Description
RES 89.8 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Resistance :
89.8Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
e3
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD89R8F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD89R8F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 89.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C