RN731JTTD8981F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8981F25
Description
RES 8.98K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.98kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Thin Film
Power Rating :
63mW
e3
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD8981F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8981F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.98kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C