RN731JTTD8981D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8981D100
Description
RES 8.98K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
8.98kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
2
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW