RN731JTTD8980F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8980F25
Description
RES 898 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
e3
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
898Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD8980F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8980F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 898Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C