RN731JTTD8980D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8980D100
Description
RES 898 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Thin Film
Case Code (Metric) :
Resistance :
898Ohm
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD8980D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8980D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 898Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C