RN731JTTD88R7D25
Mfr.Part #
RN731JTTD88R7D25
Description
RES 88.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
88.7Ohm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD88R7D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD88R7D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 88.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C