RN731JTTD88R7B50
Mfr.Part #
RN731JTTD88R7B50
Description
RES 88.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
88.7Ohm