RN731JTTD8872F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8872F25
Description
RES 88.7K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
88.7kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD8872F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8872F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 88.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C